Konkurs „Odkryjmy Polskę na nowo”

Europejska Agencja Promocji Regionalnej ma przyjemność zaprosić placówki dydaktyczne, nauczycieli  oraz uczniów do udziału w konkursie: „Odkryjmy Polskę na nowo” w ramach programu:

Reaktywacja Dziedzictwa Regionalnego

Konkurs ma na celu promowanie regionów bliskich i ważnych dla uczestników, unikatowych miejsc i atrakcji, a także co ważne wzbudzenie wśród lokalnej społeczności poczucia integracji i świadomości wartości kulturowej oraz historycznej.

 

Udział w konkursie niesie dla uczestników i opiekunów szereg korzyści:

1. Dla Uczestników (uczniów)

 • wzbudzenie wśród młodego pokolenia zainteresowania swoim regionem,
 • zachęta do poznawania źródeł pisanych oraz w przekazu słownego od starszych pokoleń na temat historii swojego miejsca zamieszkania,
 • mobilizację uczestników do planowania, współdziałania i wzajemnej nauki podczas pracy grupowej,
 • rozwijanie umiejętności korzystania z nowoczesnych technologii w zdobywaniu informacji,
 • korelacja miedzy przedmiotowa,
 • dostrzeganie przez dzieci otaczającego nas piękna,

2. Dla Opiekunów (nauczycieli)

 • rozwój warsztatu,
 • promocja wartości edukacji,
 • rozwój kompetencji nauczyciela o nowe formy pracy,
 • współpraca nauczyciela ze środowiskiem lokalnym,
 • stworzenie wartościowej bazy dydaktycznej (materiały źródłowe, zapiski, wspomnienia osób starszych) do wykorzystania w późniejszym okresie edukacyjnym

Uczestnicy

Konkurs kierowany jest uczniów szkół podstawowych (klasy 4–6) oraz szkół gimnazjalnych. Udział w konkursie mogą wziąć grupy od 3 do 5 uczniów wraz z opiekunem grupy. Zadaniem grupy jest opisanie ciekawych miejsc lub atrakcji turystycznych w miejscowościach gdzie znajduje się szkoła oraz skąd pochodzą uczęszczający do niej uczniowie.

Nagrody

Spośród każdej szkoły zostanie przez organizatora wylosowana grupa, która otrzyma nagrody przewidziane w regulaminie.

W losowaniu wezmą najlepiej ocenione przez opiekunów grupy z każdej szkoły.

Ponadto wszystkie opracowania mają szanse zostać opublikowane na ogólnopolskim portalu 4tour.pl wraz z danymi osobowymi autorów, opiekuna i placówki edukacyjnej.

 

Zgłoszenie

Chęć uczestnictwa prosimy kierować na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. - Zgłoszenie drogą mailowa powinno zawierać pełną nazwę oraz adres szkoły, telefon kontaktowy do osoby która będzie sprawowała główną opiekę nad przebiegiem konkursu w szkole.

Po zgłoszeniu skontaktuje się z Państwem przydzielony dla Państwa konsultant który pomoże przeprowadzić konkurs oraz udzieli w trakcie trwania niezbędnej pomocy.

Zgłoszenia do konkursu można również dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy zamieszczony poniżej:

Formularz zgłoszeniowy